V čom má Ivan Tatranský v súvislosti s MEJ 2013 pravdu?

V jednom z e-mailov som bol vyzvaný, aby som vymenoval podnetné námety či pravdivé tvrdenia Ivanovho článku:

 1. Šieste miesto je skutočne úspechom, málokto ho čakal (ja som v úspech dúfal, na základe výsledkov mladých v 1. lige a v niektorých párových turnajoch medzi dospelými).
 2. Rozbor vystúpenia asi mal napísať nehrajúci kapitán, možno ak by sa Edo v eufórii neponáhľal, tak by čosi NPC napísal, potom to už asi vnímal, ako nosenie dreva do lesa.
 3. Výraz "hniloši", hoci ide o citát iného hráča sa v Edovom článku buď nemal vyskytnúť, alebo byť uvedený na správnu mieru - bol však poukázaním na to, že ak by sa na MEJ hráči systematicky pripravovali, tak mohli siahať aj na medaily (šport má svoje paradoxy, takže je celkom možné, že by dopadli oveľa horšie, viď družstvo Maďarska)
 4. Rozhodnutie NPC nasadiť Martina do zápasu v ktorom pôvodne už mal nastúpiť Jakub pri spätnom pohľade asi nebolo správne (na Robovom mieste by som však asi postupoval rovnako, pôvodnej zostave sa darilo a tak sa držal zásady "Víťazná zostava sa nemení". Paradoxne je znova možné, že vďaka vysokej prehre v tomto zápase, potom Jakub nehral pod tlakom a aj preto sme zostávajúce zápasy vyhrali.)
 5. Hráči aj NPC mali mať reprezentačné dresy (údajne ich mali, ale odmietli v nich nastúpiť, lebo vyzerali podivne?). Z diskusie pod článkom vyplýva, že Ivan ohľadom dresov nebol presne informovaný, aj tak by sa však na dresoch hodila štátna vlajka alebo štátny znak.
 6. Mali sme mať lepšie PR, v každom buletine redaktori vyzývali, aby im boli poskytované zaujímavé rozdania, mali mať so sebou fotoaparát, ... (Na druhej strane, keďže si ich nikto nevšímal, neboli rozptyľovaní a mohli sa sústrediť na hru. Mne osobne v buletine chýbala pozvánka na Hry malých bridžových federácii, to však nie je chyba NPC, ale P-SBZ a organizačného výboru, teda aj moja. Na druhej strane sa MEJ zúčastnilo dokopy vo všetkých kategóriách tuším 51 družstiev, takže v buletine nemohli byť všetky spomenuté.)

Určite by sa našli aj iné pravdivé postrehy v Ivanovom článku a tvrdenia, o ktorých by bolo treba diskutovať. Keďže je však takmer každé tvrdenie sprevádzané osobným útokom, tak ťažko nadviazať diskusiu - možno sa len pohádať, uraziť, pobiť, vykašľať sa na akúkoľvek prácu pre slovenský bridž.

Edo Velecký k tejto téme napísal nasledujúcu článok.

 

 

VC Znojmo

Nasledujúci článok som bez povolenia autora prevzal a "scenzuroval". Pôvodný článok je tu. Zbavil som ho všetkých osobných útokov, myslím si, že to článku nič neubralo na informačnej hodnote, zostal v ňom pritom aj istý kritický pohľad. Článok v tomto znení by som ja dokonca pustil aj na stránku SBZ, Edo pravdepodobne nie. Ani teraz by som so všetkými tvrdeniami nesúhlasil, ale bral by som ich ako právo na názor a áno, Ivan má právo aj na názory a formulácie, ktoré vyslovil v pôvodnom článku, lenže potom sa nesmie čudovať, ak táto nešťastná vojna naďalej pokračuje, na škodu jednej i druhej strany a čo je najhoršie, ktorá najviac škodí práve našej mladej generácii.

Pokračovanie článku...

Tretí pohľad

Slovenská dorastenecká reprezentácia na Majstrovstvách Európy vo Wroclawi dosiahla doteraz najvýraznejší medzinárodný úspech, keď obsadila veľmi dobré 6. miesto a postúpila na Majstrovstvá sveta. K MEJ 2013 vyšli dva rozsiahle komentáre:

Útoky naďalej pokračujú

Útoky Ivana Tatranského na P-SBZ a v podstate na celý SBZ naďalej pokračujú, tentokrát v tomto článku.

Pokračovanie článku...

Na krásnom modrom Dunaji

Na stránke Národného bridžového centra je vcelku zaujímavý článok o vystúpení slovenských bridžových nádejí v Rakúsku. Proti 98% percentám článku nemožno mať výhrady, bohužiaľ Ivan si na záver neodpustil kopnutie do ... pravdupovediac ani neviem koho. Z článku by stačilo vypustiť zo dve vety a mohol by byť uverejnený na stránke SBZ, KBK či v Českej bridžovej revue.

Pokračovanie článku...

O čo ide Ivanovi Tatranskému?

V článku OPATIJA post mortem Nekompetentnosť? Sabotáž? Ivan Tatranský popri opätovných nevyberaných útokoch na predsedníctvo SBZ spomína aj mňa, akoby som jeho názory vehementne zdieľal.

Pokračovanie článku...

Štandardné či neštandardné riešenia

V diskusii s Edom niekoľkokrát z Edovej i mojej strany odzneli sentencie o tom, že ten či onen postup je vo svetovom bridži štandardný.

Celé postavenie slovenského bridžu je však neštandardné, takže niekedy aj osvedčený štandardný postup prevzatý zo zahraničia nemusí fungovať.

Tento článok som objavil na mojej stránke ako neuverejnený, tuším som vtedy ešte toho chcel dosť veľa napísať a preto som ho odložil na doplnenie, nejako som však naň zabudol auž neviem čo som chcel navyše napísať, keďže mnohé zostáva v platnosti, zverejňujem ho, i keď asi z neho vidno, že nie je dokončený. Napísaný bol 10.6.2011

Pokračovanie článku...

Nominácia do Opatije

Od 21. do 30. augusta sa koná v Opatiji 2. svetový kongres mládeže. Hoci som na stránkach SBZ nenašiel žiadnu informáciu o tom, ktoré páry boli na toto podujatie nominované, dozvedel som sa, že nominácia prebehla. Na kongrese sa budú konať tri súťaže.

 • súťaž družstiev švajčiar/KO 22.-26.8.
 • súťaž družstiev BAM 24.-27.8.
 • súťaž párov 28.-30.8.

Na oficiálnej stránke podujatia je zatiaľ zverejnené iba, že sa naši hráči zúčastnia súťaže párov. Je možné, že sa zúčastníme aj súťaže BAM, ale predpokladám, že asi nie. Bolo by však vhodné, keby predsedníctvo SBZ svoje uznesenia zverejňovalo promptne po ich prijatí, potom nebudú vznikať zbytočné fámy. Nominované páry sú:

 • Adam Kubica - Martin Vodička
 • Juraj Kvoček - Jakub Jakabšic
 • Mária Vajdová - Zuzana Závodská

Všetkým našim hráčom budeme držať palce.

Doplnok

Hoci predsedníctvo nominácie schválilo už 8.8. na stránke SBZ boli zverejnené až 15.8. Okrem Opatije tam je aj nominácia na Hry malých federácii v San Maríne.

 

Ďalšie články...

 1. Nominácie do reprezentácie