VC Znojmo

Nasledujúci článok som bez povolenia autora prevzal a "scenzuroval". Pôvodný článok je tu. Zbavil som ho všetkých osobných útokov, myslím si, že to článku nič neubralo na informačnej hodnote, zostal v ňom pritom aj istý kritický pohľad. Článok v tomto znení by som ja dokonca pustil aj na stránku SBZ, Edo pravdepodobne nie. Ani teraz by som so všetkými tvrdeniami nesúhlasil, ale bral by som ich ako právo na názor a áno, Ivan má právo aj na názory a formulácie, ktoré vyslovil v pôvodnom článku, lenže potom sa nesmie čudovať, ak táto nešťastná vojna naďalej pokračuje, na škodu jednej i druhej strany a čo je najhoršie, ktorá najviac škodí práve našej mladej generácii.

 

VC ZNOJMO
Tomu sa hovorí reprezentácia!

VC Znojma patrí medzi najpopulárnejšie turnaje v ČR. Uskutočnil sa 1. 10. 2011 v komplexe Louckého kláštora, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie historické objekty mesta. Tento veľmi obľúbený turnaj je zárukou dobrej účasti akov kvantite, tak i v kvalite. Aj preto sa NBC rozhodlo tento turnaj zaradiť do osobného plánu prípravy pre mimoriadne talentovanú dvojicu Strúčka-Žiak.

A títo boli takou malou senzáciou turnaja, pretože v konkurencii 40 párov skončili na prekvapujúcom 8. mieste(54,77%). Musel som zodpovedať veľa otázok o ich príprave, dražobnom systéme a s radosťou som prijímal od kolegov, ktorí rozumejú mládežníckemu bridžu, pochvalné uznania. Títo chlapci dokázali, že napriek svojmu nízkemu veku môžu byť rovnocenným partnermi i v tých najvýznamnejších turnajoch. A navyše urobili dobré meno i Slovensku. 
Ďakujeme!

Uznanie od českých kolegov teší o to viac, že ide o obetavých funkcionárov a viem veľmi dobre, aké penzum práce v oblasti mládežníckeho bridžu odviedli. Ale dosahované výsledky za to stoja. I v tomto turnaji to bolo cítiť (na prvých dvoch priečkach sú ich odchovanci). Veľmi sa teším z ich úspechov.

Hodne sme spolu diskutovali a prekvapilo ma, že v poslednom období veľmi intenzívne sledujú naše internetové stránky a veľmi sa bavia na neuveriteľnej vojne, ktorá prebieha medzi NBC a  SBZ. Je to pre nich nepochopiteľné a nečudujem sa im. Ale to je slovenská špecialita! A nectí nás to!

Ale vráťme sa k nášmu ambicióznemu páru, ktorý sa napriek dobrej výkonnosti nedostal do hľadáčika reprezentačného trénera mládeže, keďže dali prednosť príprave pod mojim vedením a nie pod jeho. I na tomto turnaji, v konfrontácii s oveľa staršími a ostrieľanými hráčmi dokázali, že sú na správnej ceste. Je to nielen ich úspech ale i Slovenska. A čo to znamená pre budúcnosť? Uvidíme, snáď si ich konečne reprezentačný tréner všimne.

Ak sa tak stane, potom som si istý, že Slovensko sa na medzinárodnej bridžovej scéne výrazne presadí a v dorasteneckej kategórii to určite bude už budúci rok.

IT

 

 

blog comments powered by Disqus