Rozdanie z licitačného trenažéra

 

Trenažér vzorovo licitoval:

 

 

North

East

South

West

-

-

2♣

PAS

2

PAS

2NT

PAS

3NT

PAS

PAS

PAS

 

 

73
Q75
76
♣QT9754

 

AK9
AK82
AT32
♣AJ
Ako budete zohrávať po štarte 4 piková? (súperi štartujú najnižšou) Západ pridal 10 pikovú.

 

Ako by ste zohrávali, ak by prišie tref štart a východ by pridal 8 trefovú?

 

 

Odpovede nepíšte do komentára, ale pošlite mi ich na adresu Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovacím robotom. Pre jej zobrazenie musíš mať zapnutý JavaScript. .

 

 

 

Obojstranný impas

Ležernemu hráčovi sa stáva, že mu je jedno, ako bola rozohraná bočná farba, v ktorej má iba stratové zdvihy, napríklad tri blotky na stole a dve v ruke. Pamätá si iba, že tretí zdvih vzal tromfom, ale nepamätá si, aké bolo rozloženie figúr v tejto farbe u súperov.

Pokračovanie článku...

Impové versus topskórové turnaje

V utorok pred prvým Schodiskom Gejza pomerne kategoricky vystúpil proti tomu, aby sme hrali takýto formát súťaže a v podstate vystúpil vo všeobecnosti proti tomu, aby sme v utorok hrávali impové, či cross-impové turnaje. Okrem iného potlačeniu topskórových turnajov v klube dával za vinu to, že:

  • na Veľkej cene Košíc sa len štyri košické páry dostali cez 50% a najlepší košický pár skončil až na 21. mieste
  • posledný zápas s Miškovcom sme vysoko prehrali s doteraz nebývalým rozdielom, predposledný sme síce vyhrali, ale sériu predchádzajúcich prehrali
  • v párovom turnaji záleží na každom zdvihu a o konečnom výsledku rozhoduje každé aj na prvý pohľad nezaujímavé rozdanie, preto musí byť hráč celý čas sústedený, o výsledku impového turnaja rozhodujú 2-3 rozdania
  • schodisko nemá nič spoločné so súťažným bridžom

    Pokračovanie článku...

Bridžový večer u Judy

V sobotu 15.1. sme si zorganizovali spoločný súkromný bridžový večer u Judy. Na 16:00 sme sa zišli ôsmi: Ja, Judy, Inka, Danko, Alenka, Marta a Marika. Okolo šiestej prišla ešte Janka.

Pokračovanie článku...

Pokrová tvár

Počas licitácie a zohrávky by sa mali hráči tváriť neutrálne. Mnohí hráči to často nedodržujú, z ich tváre možno prečítať často viac, než zo samotnej licitácie alebo zohrávky.

Pokračovanie článku...