V čom má Ivan Tatranský v súvislosti s MEJ 2013 pravdu?

V jednom z e-mailov som bol vyzvaný, aby som vymenoval podnetné námety či pravdivé tvrdenia Ivanovho článku:

  1. Šieste miesto je skutočne úspechom, málokto ho čakal (ja som v úspech dúfal, na základe výsledkov mladých v 1. lige a v niektorých párových turnajoch medzi dospelými).
  2. Rozbor vystúpenia asi mal napísať nehrajúci kapitán, možno ak by sa Edo v eufórii neponáhľal, tak by čosi NPC napísal, potom to už asi vnímal, ako nosenie dreva do lesa.
  3. Výraz "hniloši", hoci ide o citát iného hráča sa v Edovom článku buď nemal vyskytnúť, alebo byť uvedený na správnu mieru - bol však poukázaním na to, že ak by sa na MEJ hráči systematicky pripravovali, tak mohli siahať aj na medaily (šport má svoje paradoxy, takže je celkom možné, že by dopadli oveľa horšie, viď družstvo Maďarska)
  4. Rozhodnutie NPC nasadiť Martina do zápasu v ktorom pôvodne už mal nastúpiť Jakub pri spätnom pohľade asi nebolo správne (na Robovom mieste by som však asi postupoval rovnako, pôvodnej zostave sa darilo a tak sa držal zásady "Víťazná zostava sa nemení". Paradoxne je znova možné, že vďaka vysokej prehre v tomto zápase, potom Jakub nehral pod tlakom a aj preto sme zostávajúce zápasy vyhrali.)
  5. Hráči aj NPC mali mať reprezentačné dresy (údajne ich mali, ale odmietli v nich nastúpiť, lebo vyzerali podivne?). Z diskusie pod článkom vyplýva, že Ivan ohľadom dresov nebol presne informovaný, aj tak by sa však na dresoch hodila štátna vlajka alebo štátny znak.
  6. Mali sme mať lepšie PR, v každom buletine redaktori vyzývali, aby im boli poskytované zaujímavé rozdania, mali mať so sebou fotoaparát, ... (Na druhej strane, keďže si ich nikto nevšímal, neboli rozptyľovaní a mohli sa sústrediť na hru. Mne osobne v buletine chýbala pozvánka na Hry malých bridžových federácii, to však nie je chyba NPC, ale P-SBZ a organizačného výboru, teda aj moja. Na druhej strane sa MEJ zúčastnilo dokopy vo všetkých kategóriách tuším 51 družstiev, takže v buletine nemohli byť všetky spomenuté.)

Určite by sa našli aj iné pravdivé postrehy v Ivanovom článku a tvrdenia, o ktorých by bolo treba diskutovať. Keďže je však takmer každé tvrdenie sprevádzané osobným útokom, tak ťažko nadviazať diskusiu - možno sa len pohádať, uraziť, pobiť, vykašľať sa na akúkoľvek prácu pre slovenský bridž.

Edo Velecký k tejto téme napísal nasledujúcu článok.

 

 

blog comments powered by Disqus