ImpoTop

Keď som vymýšľal termíny, ako by sa mohlo volať zariadenie na bezdrôtový prenos výsledkov, napadol ma aj termín ImpoTop. Keď som ho skúmal, vymyslel som novú skórovaciu metódu:

  • kombináciu topskórového a impového hodnotenia

V družstevných súťažiach v zahraničí sú obľúbené hybridné metódy hodnotenia výsledkov, ktoré sú kombináciou metódy BAM a impového hodnotenia, jednou z nich je napríklad Pachabo.

V párových turnajoch pokiaľ viem sa takéto hybridné hodnotenia nepoužívajú, istým hybridom snáď je hodnotenie barometra tak, že sa výsledky topskórovo vyhodnotenej sady rozdaní proti jedným súperom prevedú na VP, takže jedno zbabrané kolo vás nemusí stáť víťazstvo v turnaji.

Mnou vymyslená metóda by bola súbežným vyhodnotením rozdaní na impy i na topy, takže by boli skĺbené výhody oboch metód do jednej, akurát neviem, či by to nedopadlo ako v hre Šlitra a Suchého: pestovateľ sa pokúšal skrížiť pampelišku s koniklecem a vypestovať konělišku avšak vypestoval pampeklec.

Technicky vyspelí hráči by mohli uplatniť svoju techniku a nadzdvihy by im priniesli bohatú odmenu avšak nezodpovedná riskantná licitácia by bola výdatne potrestaná, takže by bol aj vlk sýty a koza celá, ale ako som už pripustil, možno by bol vlk hladný a koza zožraná.

blog comments powered by Disqus