KBK 8.4.2011

 

1. Hencz-Lohay 2. Belyus-Gabrik 3. Varga-Vysocký, 14 párov

Dokumentácia

Problémy s počítačom

Keď si hráči zasadli k stolom a chcel som inicializovať bridžmejty, program mi hlásil systémovú chybu o nejakej zastaralej knižnici. Vzniklo to pravdepodobne tým, že som na notebook nainštaloval servis pack k Windows 7. Vybral som preto zápisové lístky a oznámil hráčom, že budú zapisovať a začal hrať snáď so 7 minútovým meškaním. Vďaka tomu som bol celý večer nesústredený, lebo som sa pokúšal problém odstrániť, potom som sa rozhodol turnaj vyhodnotiť v ACBLscore, ale nemám v ňom naše klubové rozpisy, takže som začal nahadzovať rozpis pre 7 stolov. Otopovania zápisových lístkov sa však iniciatívne chopili Karol s Kálmanom a tak som iba vytvoril excelovskú tabuľku na spočítanie MP. Doma som potom nainštaloval aktuálnu verziu skórovacieho programu a chyba sa odstránila. Inak by bolo dobré, keby v klube bolo pripojenie na internet, napríklad tento problém by som tak odstránil už v klube, ale tiež by sme mohli urobiť školenie k BBO, či ukázať iné užitočné veci, ktoré ako bridžisti môžeme využiť na internete.

Odohranie iných rozdaní

Páry 2 a 12 omylom odohrali iné čísla rozdaní a rozdania, ktoré mali hrať vôbec neodohrali. Keďže sme po skončení turnaja ešte pomerne dlho vyhodnocovali, kľudne mohli správne rozdania dohrať a trest by bol miernejší, či dokonca žiadny. Hoci oba páry hrali rozdania 23 a 24 ešte raz, výsledky som ponechal v platnosti, pretože v nich dosiahli horšie výsledky než 40%. Inak by nasledovala úprava výsledku na 60/40 v prospech súperov. V rozdaniach 21 a 22 majú oba páry po 40%, pretože za odohratie správnych rozdaní sú zodpovedné oba páry a nie iba sever.

Hlasné komentovanie rozdania

Dankov pár dostal pokutu 20% topu, pretože po odohraní rozdania Daňo nahlas, tak že to bolo počuť aj na druhom konci miestnosti partnerke vytkol zlú licitáciu a povedal "Veď je tam slem!". Keďže to bolo ešte na začiatku turnaja a rozdanie sa hralo prvýkrát, mal som im síce pokutu prideliť, ale rozdanie nanovo zamiešať. Keďže som však mal vyššie uvedené technické problémy, neurobil som tak a zdá sa, že to nakoniec nemalo vplyv, pretože tým, že sme nemali bridžmejty a písali sme po dlhom čase do zápisových lístkov, mnohí mali väčšie problémy s týmto zapisovaním, než so samotnou hrou :)

 

blog comments powered by Disqus