Útoky naďalej pokračujú

Útoky Ivana Tatranského na P-SBZ a v podstate na celý SBZ naďalej pokračujú, tentokrát v tomto článku.

 

Náš juniorský či vlastne ešte žiacky pár Strúčka-Žiak skončili na veľmi dobre obsadenom (nielen čo do počtu ale i do kvality) turnaji Veľká cena Znojma na výbornom 8. mieste s výsledkom 54,77%. Tento výsledok nás určite všetkých teší, o to väčšia škoda, že sa nezúčastnili aj Medzinárodných majstrovstiev Slovenska. Ivan však tento úspech chlapcov znova zneužíva na útoky proti P-SBZ, pričom som osobne presvedčený, že tak ako som sa ja potešil, keď som ich vo výsledkovej listine uvidel tak vysoko, sa potešili i členovia predsedníctva.

Naozaj neviem, na základe čoho Ivan tvrdí, že Žiak-Strúčka sú funkcionármi SBZ prenasledovaní. To každý športovec, ktorého na nejaké podujatie nenominujú je automaticky prenasledovaný? Predpokladám, že keby boli s trénerom mládežníckej reprezentácie aspoň komunikovali, tak by do Opatije šli, pretože otázka s veľkou pravdepodobnosťou nestála tak, či pôjdu Závodská-Vajdová alebo Žiak-Strúčka, ale mohli sme tam vyslať kľudne aj 4 páry.

Keby som však ja mal nominovať a ak by sme mohli predsa len vyslať iba 3 páry, tak by som vyslal dievčatá, aby sme mali v súťaži zastúpený aj ženský prvok a je viac než možné, že hoci Ivan nomináciu kritizuje, postupoval by rovnako. Že dievčatá bridž hrať vedia dokázali okrem iného na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, keď spolu s Kvočekom a Jakabšicom ich družstvo skončilo na veľmi dobrom 7. mieste a nakoniec ani v párovom turnaji sa nestratili, keď získali 48,55% a skončili pred takými pármi ako sú: Ploščica-Števák, Klimčík-Munka či Erdeová-Mašek.

Inak na turnaji NBC vo štvrtok som s Vajdovou hral, dohodil ma Adam Kubica, keďže mojim základným systémom je Poľský tref, našu linku sme vyhrali a keby som nebol v poslednom rozdaní spadol 4 srdcia, ktoré som pri technicky správnej hre mal splniť, boli by sme mali najlepší výsledok v rámci oboch liniek. Hrala veľmi pekne, urobila snáď dve drobné chybičky, pričom jedna bola ťažkou hádankou a keby moju hádanku uhádla, ako jediní by sme vylicitovali v rozdaní slem.

Ivan, prosím Ťa nebuduj v mladých pocit krivdy! Určite nikto z nás žiadneho mladého hráča neprenasleduje, každý z nás sa úprimne každému ich úspechu teší a kedykoľvek im ochotne podá pomocnú ruku. Budúci rok sa okrem iného v Londýne koná Mentalympiáda, kde SBZ určite chce vyslať hlavne naše nádeje, takže pracujte Ty aj Tomčáni na tom, aby dovtedy bridžovo ešte podrástli a aby sme naozaj v mládežníckej kategórii získali nejaký medzinárodný bridžový úspech. Pokiaľ si viete predstaviť, ako by som im mohol pomôcť aj ja, pomôžem veľmi rád. V každom prípade sa budem snažiť ako sparing partner zúčastňovať tréningových turnajov NBC.

blog comments powered by Disqus