AcomSoft

Firma AcomSoft sa zaoberá automatizáciou knižníc, návrhom a správou www stránok, programovaním php skriptov a SQL databáz.

Produkty:

  • LIBRIS - komplexný knižničný informačný systém
  • BIBLIS - bibliografický informačný
  • OSUD - kalendár osobností a udalostí
  • Licitačný trenažér - nástroj na trénning bridžovej licitácie

Stránky, ktoré sme realizovali:

 

Pavlačový dom

Od svojho narodenia do 14 rokov som žil v pavlačovom dome. So všetkými susedmi sme si videli nielen do kuchyní, ale aj do kúpeľní a hoci ako dieťa som to ešte veľmi nevnímal, aj do spální. Obvyklé príslovie "špinavé prádlo sa nemá prať na verejnosti" by preto v pavlačovom dome znamenalo, že špinavé prádlo nebudeme prať vôbec. Kam by to viedlo, si vie asi každý dobre predstaviť. Podobná požiadavka by bola podobne nezmyselná v minulosti i na našich dedinách, kedy sa to prádlo pralo spoločne na potoku.

Zametanie problémov pod koberec vedie iba ku kumulovaniu problémov, ktoré sa jedného dňa stanú nezvládnuteľné. Najhoršie je, že ten, kto na problémy vopred upozorňuje, bude nakoniec obvinený, že vlastne on celý chaos spôsobil, lebo ak by o problémoch nik nevedel, tak by tieto problémy vlastne neexistovali.

Presilenosť

Ako sa vraví, všetko do tretice,
zlé, dobré ale to je fuk,
nápad už nemám, to je pravda síce,
no ale predsa, dnes, chcem robiť hluk.

Nazbieram preto pre i pro i proti,
až bude premís presila,
keď povedú ma do večitých lovísk,

sťa Peter Zapri! Zapri! Zapri ma!

A moja presilená krv, 
akáže krv?, len víno červené,
potečie podobne jak prv,
do suchých hrdiel, hlavne do zeme.

Znovu som sa presvedčil, že prílišné tlačenie na pílu vedie k tomu, že aj tí, ktorí s mojimi argumentami v podstate súhlasia, sa od nich či odo mňa (?) nakoniec dištancujú,  lebo inak by sa musela zmeniť celá paradigma vnímania reality. Našťastie nie som ani prorokom, ani Mesiášom a tak mi nikto nemusí zoťať hlavu a tobôž nie ma ukrižovať, ale moja prílišná zanietenosť zdá sa je pre normálnych ľudí odpudzujúca, takže sa radšej zmieria s nepriaznivou skutočnosťou, než by narušili Status quo a vlastne ani ja ho asi nechcem narušiť, veď čo keby ma predsa len zoťali :)

Obrana

Doteraz sme sa venovali hlavne licitácii. Dnes si povieme, ako efektívne brániť. Obrana je asi najťažšou zložkou bridžového umenia. V tejto lekcii preberieme markovanie a štartovanie.

Pokračovanie článku...

Čeložnice a polopravdivé informácie z pera Ivana Tatranského

Na stránke Národného bridžového centra som si už dávnejšie všimol článok o juniorskom sústredení v Čelozniciach a v podstate som zdieľal Ivanovo rozhorčenie nad tým, že Slovenský bridžový zväz našim mladým na toto podujatie nijako neprispel. Aj preto som v jednom z článkov doporučoval, aby sme v budúcnosti na toto podujatie prispievali a chcel som túto tému otvoriť na nadchádzajúcej konferencii. Dnes som sa však dozvedel, že to bola zo strany Ivana polopravdivá informácia. P-SBZ síce priamo na sústredenie neprispelo ale prispelo na dopravu do Čelozníc a späť, hradilo štartovné na prebore mládeže ČR a hradilo asi jednu noc, možno viac. Takže Ivan vlastne neklamal, príspevok sa netýkal priamo sústredenia iba preboru ČR, ale tak ako to podal ide o polopravdu, keďže sústredenie plynulo nadväzovalo na prebor. Ak by zväz prispel tou istou sumou, ale viazal by to na samotné sústredenie, tak by sa na samotnej veci nič nezmenilo. Takže poprosím v budúcnosti uvádzať pravdu celú a P-SBZ by možno malo takéto výdavky na svojej stránke priebežne zverejňovať, aby členská základňa bola v obraze.

Prirodzene dá sa diskutovať, či sa nemalo prispieť viac alebo menej, celkové výdavky s tým spojené sú mi zatiaľ neznáme, ale zväz toho roku tiež prispel na Majstrovstvá Európy mládeže, tuším prispel aj juniorom ktorí sa zúčastnili Veľkej ceny Košice a hradí im takmer celé náklady spojené s Majstrovstvami Slovenska - takže na mládežnícky bridž prispievame a celkovo nemalou čiastkou.

Tak nám prijali propozície SBL 2012

Nasledujúci článok je už pasé, keďže P-SBZ propozície SBL upravilo. Ponechávam ho tu, kvôli historickej pamäti. Ak som sa v polemike okolo sporného bodu sám dopustil nejakých pešľapov, hlboko sa ospravedlňujem.


Ako som prednedávnom avizoval, Predsedníctvo SBZ vypracovalo nové propozície Slovenskej bridžovej ligy. Najpodstatnejšou zmenou je, že sme sa na základe ankety prebiehajúcej na stránke SBZ vrátili k modelu hrania každý s každým na jar aj na jeseň a KO fáza bola zrušená.

Pokračovanie článku...