100. turnaj NBC

V stredu o 19:00 sa na BBO uskutoční jubilejný 100. turnaj NBC. Všetci bridžisti hrajúci na BBO sú pánom Tatranským srdečne pozvaní. Vedúcim turnaja, predpokladám, bude Adam Kubica (nick Adamko).

Turnaje NBC sú obvykle na 8 rozdaní, z toho 4 sú špeciálne pripravené na demonštráciu správnej licitácie, zohrávky alebo obrany a zvyšné 4 sú vygenerované náhodne.

Po skončení turnaja obvykle na druhý deň účastníci dostanú rozbor jednotlivých partií.

Turnaj NBC vám môžem vrelo doporučiť. Podporíte tak našu bridžovú omladinu a zároveň sa možno aj niečo nové naučíte.

Ruský server Gambler

Ruský server, kde okrem bridžu možno hrať aj mnoho iných logických hier.

Pokračovanie článku...

Bridge Big

Pri potulkách internetom som objavil nový bridžový server, na ktorom možno hrať bridž online. Ambasádorom servra je svetoznámy špičkový hráč Zia.

Zatiaľ pracuje v testovacej prevádzke, ale vyzerá to tak, že v budúcnosti môže byť zaujímavou alternatívou k BBO. Zatiaľ sa na ňom hrá bezplatne, ale ak som to dobre pochopil, v budúcnosti bude platený. Veľká časť peňazí zaplatených hráčmi bude hráčom vyplatená spätne za umiestnenie, pričom plánujú používať podobný model rozdelenia budgetu, ako sa používa v pokrových turnajoch.

Zia k tomu napísal:

 

Zistil som, že najmenej ďalší dvaja slovenskí bridžisti sa na servri zaregistrovali a hrávajú na ňom - Ján Tomčáni a Mirka Kemeňová.

Zatiaľ sa na servri hravajú len individuály a pokiaľ som dobre pochopil sprievodný test, tak aj v budúcnosti to tak bude. Keď sa prihlásite a kliknete na ikonku Play: Systém vás automaticky posadí k voľnému stolu alebo založí nový stôl a čakáte, kým sa nenazbierajú traja bridžuchtiví hráči. Keďže zatiaľ tam hráva málo hráčov, tak to niekedy môže dlho trvať, keď sa počet hráčov na servri zvýši, tak predpokladám, že sa toto čakanie výrazne skráti.

  • Play 24/7 – it's free
  • Help test our platform
  • Play & earn credits
  • 5 days left in competition

Systém vás automaticky posadí k voľnému stolu alebo založí nový stôl a čakáte, kým sa nenazbierajú traja bridžuchtiví hráči. Keďže zatiaľ tam hráva málo hráčov, tak to niekedy môže dlho trvať, keď sa počet hráčov na servri zvýši, tak predpokladám, že sa toto čakanie výrazne skráti. Zobrazí sa takáto obrazovka:

 

Zaujímavou možnosťou je prehratie priebehu partie, buď normálnou rýchlosťou, alebo zrýchlene. Pokiaľ sa to bude dať stiahnuť ako video, dalo by sa to používať pri výuke bridžu.

Keď počas hry narazíte na nejakú chybu v programe alebo máte nejaký nápad, ako projekt vylepšiť, môžete kliknúť na report a poslať vývojárom správu. Do značnej miery tak závisí od používateľov, ako sa projekt bude ďalej vyvíjať.

Vyskúšajte Bridge Big.

Skúsenosti so serverom gambler.ru

Keď som písal pôvodný článok o gamleri, mal som tam odohraných cca. 30 rozdaní, po 200 rozdaniach sa môžem vyjadriť kompetentnejšie.

 

Pokračovanie článku...